• Október-mesiac úcty k starším

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Október-mesiac úcty k starším .

Starší ľudia si zaslúžia oveľa väčšiu úctu a vďaku ako sa nám zdá a to nie len v októbri, ale počas celého roka.

Pri príležitosti sviatku ,,Október – mesiac úcty k starším“ si naši tretiaci v rámci krúžku pripravili pre svojich starých rodičov program v podobe básní, piesní a tanca. Deti s veľkou láskou vyrobili pre nich malé darčeky.  Sme radi, že starí rodičia pozvanie na besiedku prijali a deťom sa poďakovali milými slovami, potleskom a láskavým úsmevom. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí pripravili chutné občerstvenie.

Tr. uč.:  Monika Halušková

• Deň jablka v 2.A a 3.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka v 2.A a 3.A.

Každý deň jablko, od lekára ďaleko... hovorí ľudová múdrosť.

Naši druháci a tretiaci si tento týždeň pripomenuli Deň jablka. Prostredníctvom prezentácie a diskusie sa dozvedeli nové informácie o tomto vzácnom ovocí, vyrobili si 100% jablkovú šťavu, ochutnali z rôznych druhov jabĺk a spoločnými silami  si nachystali jabĺčka na sušenie. Proces sušenia jabĺčok trvá dlhšie, preto si ich mohli vychutnať až ku koncu týždňa.

Cieľom tejto aktivity bolo hravou formou podporiť u detí konzumáciu aj domácich jabĺčok, ktoré nie vždy vyzerajú na pohľad lákavo, ale sú zdravé a chutné.

Tr.. učiteľky:  Margita Masiariková a Monika Halušková

• Zemiačik Bombuľko v lienkovej triede.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zemiačik Bombuľko v lienkovej triede..

Celý týždeň mali hlavnú rolu v našich aktivitách zemiaky. Navštívil nás zemiačik Bobuľko a prežili sme s ním parádne dobrodružstvo. Zemiačik Bombuľko si pre nás pripravil rôzme úlohy: počítali a triedili sme zemiaky, so zemiakovými pečiatkami sme pomáhali dedkovi ,,vyorávať" zemiaky, vyrábali sme ježkov, zahrali sme si rozprávku ,,Zemiačik Bombuľko". Každý deň sme so zemiakmi cvičili a v závere týždňa sme si urobili ZEMIAKIÁDU, kde deti súťažili (v hode zemiakom, v kotúľaní a zbere zemiakov).

• Šarkaniáda v ŠKD

• Jeseň je spätá s púšťaním šarkanov. Tak tomu bolo aj v našom školskom klube, kde všetci netrpezlivo čakali na zahájenie Šarkaniády. Deti si na spoločnú akciu priniesli vlastných šarkanov rôznych veľkostí a farieb. Atmosféru nám spríjemnilo nielen krásne počasie a jemné pofukovanie vetríka, ale aj samotná prechádzka farebnou prírodou. Deti sa nabehali, vyšantili a keď sa " nelietalo " posilnili sa dobrotkami, ktoré si priniesli z domu.

O rok si vypustíme šarkany znova.

p.vychovávateľka

• Keď kraľuje pani Jeseň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Keď kraľuje pani Jeseň.

MAĽOVALA PANI JESEŇ FARBIČKAMI LISTY. JEDEN ŽLTÝ, DRUHÝ HNEDÝ, TRETÍ OSTAL ČISTÝ. Počas celého týždňa sme sa zhovárali o jeseni, zhotovili sme z listov šaty pre princeznú Jeseň, recitovali sme básničky, spievali a rytmizovali pesničky, zacvičili na riekanku o padajúcom lístí, počítali listy. Z listov sme konštruovali farebné cestičky pre ježka (porovnávali sme krátku a dlhú cestu). Na vychádzke v lese sme zbierali prírodniny, z ktorých sme zhotovili pani Jeseň a jesenných škriatkov.

• Divadelné predstavenie - Tri prasiatka

• V pondelok, 16. 10. 2023, sme mali opäť zaujímavú návštevu. Prišlo k nám Divadlo zo šuflíka so svojím predstavením Tri prasiatka. Tento program bol moderne ladený, plný humoru, hudby, spevu, rapu a tanca. Všetci sme sa cítili veľmi príjemne a celé vystúpenie sme si užili.

Tešíme sa na ďalšiu návštevu s novou rozprávkou.

kolektív ZŠ s MŠ Hvozdnica

• Košík plný zeleniny

• Na tento deň sme sa pripravovali už vopred. Z domu si včielky priniesli rôzne druhy zeleniny. Spoločne sme zeleninu triedili, rozprávali sme sa o vitamínoch, ktoré obsahujú. Rozlišovali sme ich podľa chuti,vône a hmatu. Odmenou nám bolo občerstvenie, ktoré sme si z prinesenej zeleniny pripravili.

triedna učiteľka Anna Nichtová

• Zdravá výživa

• Naše usilovné včielky sa zapojili do prípravy ovocného šalátu. Ovocný šalat nielenže pekne vyzeral ale včielkam aj veľmi chutil.

triedna učiteľka Anna Nichtová

• Tretiacke chobotnice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tretiacke chobotnice.

Naši tretiaci na hodine Pracovného vyučovania si vyrobili chobotnice. Deti pracovali so záujmom a ich šikovné pršteky plietli malé vrkôčiky. Všetci sú pyšní na svoje výrobky.

Tr.učiteľka: Monika Halušková