• Deň bielej palice v ŠKD

• 15. októbra bol Deň bielej palice, ktorá je symbolom nevidiacich a slabozrakých. O ich mobilite sme sa rozprávali s deťmi v školskom klube. Povedali sme si, že každý chce prísť do cieľa bezpečne- či už deti do školy, alebo dospelý do práce, a sú medzi nami aj tí, ktorí na svoj bezpečný presun musia používať spomínanú Bielu palicu. Vieme, kto ju vymyslel, ako nám ňou nevidiaci signalizujú, keď chcú prejsť cez cestu, ale predovšetkým si vieme uvedomiť, že nevidiacich a slabozrakých Biela palica chráni a nás ostatných informuje. Deti si na pár minút skúsili zatvoriť oči a uvedomovali si len čierno- čiernu tmu. O tom, ako im tento dôležitý vnem chýba sa presvedčili aj pri aktivitách „naslepo“ .Kreslili, písali a športovali so zavretými očami...

p.vychovávateľka