• Karneval v školskom klube detí

• Dňa 20.2.2023 sa v našom školskom klube vo Hvozdnici ozývala hudba a smiech. Konal sa dlho očakávaný        "klubácky" karneval. Deti sa predviedli v nápaditých kostýmoch. Program karnevalu bol obohatený o rôzne súťaže a diskotéku. Nechýbala malá hostina, po ktorej deti nabrali druhý dych a opäť sa mohlo tancovať a zabávať. Ako odmena za súťaže všetkým deťom  pribudla medailička a malá drobnosť.

• Základný lyžiarsky výcvik

• Deti z našej školy sa zúčastnili v dňoch od 13.02. do 17.02.2023 ZÁKLADNÉHO LYŽIARSKEHO VÝCVIKU v lyžiarskom stredisku SKI ČERTOV- JAVORNÍKY.

Cieľom výcviku bolo, aby si deti osvojili základné lyžiarske zručnosti bezpečného pohybu na lyžiach. Zvládnutie základných lyžiarskych techník v nenáročnom teréne a tiež osvojenie si pravidiel bezpečného správania sa na    zjazdovkách a na vlekoch. Ďakujeme inštruktorom z lyžiarskej škôlky Alpinka za peknú spoluprácu a milý prístup k deťom. Zároveň ďakujeme OÚ Hvozdnica za zabezpečenie dopravy.

Monika Halušková – vedúca lyžiarskeho výcviku  a pani učiteľky

• Karneval v MŠ

• Dňa 7.2. sa v našej MŠ uskutočnil karneval. Naša trieda sa premenila na rozprávkovú krajinu.🐞🦋🧚🧚‍♀️👼👸👨‍⚕️🦸‍♂️

Detičky prišli v krásnych a nápaditých maskách a spoločne si užili deň plný radosti a zábavy. Vo veselej atmosfére sme plnili zaujímavé úlohy, súťažili, tancovali a spievali.

Po šantení nás čakala karnevalová hostina, o ktorú sa postarali naši šikovní rodičia.

• Druháci na sánkovačke

• Naši druháci v rámci krúžku využili bohatú snehovú nádielku na skvelú sánkovačku. Deti si zobrali lopáre, boby a išli sa spúšťať z kopca. Slniečko svietilo, snehu bolo veľa a všetci si užili veselú sánkovačku. Nikomu neprekážal ani mráz, ktorý štípal na líčkach. Veď zima je tu len chvíľu. :)

Napísala: Monika Halušková

• Karneval v MŠ

• V triede včielok sa dnes konal karneval, ktorý už deti dlho očakávali. S radosťou si do škôlky priniesli masky a už sa nevedeli dočkať, kedy začne karneval. Keď si všetci poobdivovali navzájom masky, s kamarátmi si zasúťažili a zatancovali. Silu opäť nabrali z chutného občerstvenia, ktoré im pripravili ich šikovné mamičky. Nakoniec bola každá maska odmenená sladkosťami. Takto veselo sme prežili karnevalové dopoludnie.

• STAROSTLIVOSŤ O ZVIERATKÁ V ZIME

• Zima k nám zavítala v plnej paráde a pri veselých hrách  v snehu sme nezabudli ani na naše zvieratká v lese. Potravu si musia hľadať samé. Preto sme sa rozhodli, že im pri tom pomôžeme. Každý si priniesol za pomoci svojich starostlivých rodičov z domu potravu pre zvieratká. Niekto seno, mrkvičky, jabĺčka či oriešky. Spoločne sme im dobrôtky zaniesli do neďalekého lesa. Detičky v lese pozorovali zvieracie stopy. Keďže sme krmelec v lese nenašli, potravu sme im vysypali na zem.

Dúfajme, že sme zvieratkám aspoň trochu pomohli a tešíme sa na ďalšiu návštevu lesa.

• Veselé dopoludnie

• V utorok 31. januára bolo našim deťom zo škôlky a školy veľmi veselo. Celé dopoludnie mali v kultúrnom dome minidisko a rôzne súťaže. Na návštevu prišli aj dvaja kamaráti z rozprávky Labková patrola. Boli to SKYE a CHASE.

• Príprava na karneval v MŠ

• Máme tu fašiangové obdobie a s ním aj maškarné plesy a karnevaly. Aj u nás v MŠ sa bude konať karneval dňa 7. 2. 2023, na ktorý sa deti veľmi tešia.

• Kŕmenie lesných zvierat

• Lesnú zver treba cez zimu prikrmovať, inak by neprežila. Preto ani včielky nezabudli na lesné zvieratká. Priniesli z domu zeleninu, ovocie a seno. Vybrali sme sa zvieratá nakŕmiť do blízkeho lesa. Ďeťom vštepujeme lásku a vzťah k prírode, zvieratám a životnému prostrediu. Deti mali z toho veľký zážitok.