• Jeseň u druhákov

Už jeseň prichádza pomaličky,

drobné lístie padá do vodičky.

Takto sa podarilo našim druhákom pozbierať úrodu jabĺk a hrušiek do košíčkov, ktoré si vyrobili a zdokonaľovali si jemnú motoriku.

Tr. učiteľka: Monika Halušková

• Veľký deň prvákov

Piaty september bol veľkým dňom aj pre jedenásť detí z Hvozdnice, ktoré sa zo škôlkarskej triedy predškolákov ocitli v prvej triede - v triede Sovičiek. Po úvodnom privítaní pánom riaditeľom na školskom dvore bolo úlohou detí nájsť podľa nápovedy svoju triedu. Všetkým deťom sa triedu podarilo nájsť a spoločne sme mohli zahájiť ich privítanie a pasovanie medzi "veľkých" školákov.

• Pracovné profesie

V týždni ,,Pracovné profesie" sa deti zoznamovali s rozličnými povolaniami, triedili nástroje ktoré ľudia k výkonu povolania používajú. Poznávali základnú pracovnú náplň vybraných profesií (napr.lekár, murár, pekár, kuchár). V rolových hrách tieto činnosti napodobňovali.

• ZAČÍNAME

Milé deti, vážení rodičia!

Dva mesiace letných prázdnin uplynuli a my sa opäť vraciame do školy.

Slávnostné zahájenie školského roka bude 5. septembra 2022, v pondelok.

Prevádzka materskej školy začína o 06:30 hod.

Zahájenie školského roka pre žiakov základnej školy bude o 07:30 hod pred budovou základnej školy.

• KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA

Milí rodičia, milé deti!

Iste vám nemusím pripomínať, čo sa udeje vo štvrtok, 30. júna 2022. Všetci vieme, že je to posledný deň školského vyučovania. Deti prídu do školy slávnostne oblečené, niektoré aj po dlhom čase učesané, neprinesú si prezuvky, nebudú sa obávať písomiek, diktátov, ani skúšania a v ruke budú držať iba obal na vysvedčenie. Ako tento deň prebehne?

Opekačka predškolákov

Dňa 23.06. 2022 sa trieda predškolákov vybrala na opekačku. Deti si poopekali špekáčiky, na ktorých si výborne pochutili. Po opekačke si zahrali pohybové hry, pri ktorých sa dosýtosti zabavili. Atmosféra bola príjemná. Pre deti zo včielkovej triedy to bolo príjemné dopoludnie.

• Používateľské kontá

Je možné, že niektoré časti stránky uvidíte len po prihlásení. Ak ste Vaše heslo zabudli, prosím použite odkaz “Neviem prihlasovacie meno alebo heslo” a zadajte Váš email. Ak ste heslo zo školy ešte nedostali, prosím počkajte, kým škola systém rozbehne.

Nedeľa 8. 9. 2024