• Milí rodičia!

    V mene Združenia rodičov školy pri ZŠ s MŠ Hvozdnica Vás srdečne pozývam na nultý ročník MAJÁLESU. Uskutoční sa 4. mája 2024 (sobota) o 19:00 hod. v Kultúrnom dome vo Hvozdnici. Bližšie informácie nájdete na pozvánke, ktorú Vaše dieťa dnes prinesie domov.
     • Halloweenske ježibaby v ŠKD

      Halloween síce u nás nemá takú tradíciu ako v anglicky hovoriacich krajinách, ale medzi deťmi získava stále väčšiu obľubu. U väčšiny z nás má oveľa hlbší význam sviatok Všetkých svätých " DUŠIČKY " - pamiatka zosnulých, ktorý si v týchto dňoch pripomíname. Medzi symboly Halloweenu patria nepochybne aj čarodejnice, strigy a ježibaby. Podľa povier sa ich ľudia už v minulosti báli, pretože mali sprevádzať zlých duchov. Vraví sa, že práve na sviatok Halloween majú čarodejnice obrovskú moc.

     • Po stopách našich predkov

      V rámci krúžku navštívili deti Súkromné múzeum Ladislava Janecha v Považskej Teplej. Pod strechou rodinného domu u pána Janecha nájdeme skutočné poklady našej minulosti. V štyroch izbách sme videli minerály, mince, výrobky starých remesiel, rôzne nástroje, zbrane, časti odevov a podobne. Dokonca je tu aj lebka mladej ženy, ktorá je stará vyše 1300 rokov a je z čias Avarov.

     • Tretiaci nezabúdajú na starých rodičov

      Október je už tradične mesiacom úcty k starším. Nezabúdame na to ani v našej triede. Najskôr sme mali príjemnú diskusiu o tom, čo všetko pre nás starí rodičia robia, za čo všetko im máme byť vďační, prečo všetko si ich vážime. Potom sa tretiačikovia s chuťou pustili do výroby milých obrázkov na zavesenie, ktoré venovali svojim babičkám a deduškom. Vraj veľmi potešili. Na svojich starých rodičov si však nemáme spomenúť len v októbri. Úctu, vďačnosť a lásku im treba prejavovať po celý rok. Preto sme sa s deťúrencami dohodli, že sa budú snažiť potešiť svojich starkých drobnou pomocou, milým slovom, objatím či vlastnoručne vyrobeným darčekom po celý rok.

     • Október - mesiac úcty k starším

      Mesiac október je vyhláseným mesiacom úcty k starším ľudom, k starým rodičom. Aj naši prváci si tento mesiac sľúbili, že si budú viac všímať svojich starých rodičov, budú im viac pomáhať, viac sa s nimi rozprávať, častejšie sa na nich usmejú alebo im častejšie zatelefonujú. Veď nie každý má možnosť, byť so svojimi starými rodičmi každý deň, každý deň ich pozdraviť, objať. A ako malý darček im pripravili záložku do ich obľúbenej knihy či krížovkového časopisu a k októbrovému sychravému počasiu patrí aj šálka dobré bylinkového čajíka na imunitu.

     • Štvrtáci ďakujú starým rodičom

      Mesiac október patrí každý rok úcte k starším ľuďom. A hoci nie každý ma to šťastie, mať pri sebe ešte aspoň jedného starého rodiča, prejaviť úctu, obdiv, pokoru a vďaku staršiemu človeku môže každý z nás. Stačí na to možno úsmev, milé slovo, či malá pozornosť. Nezabúdajme, že aj my všetci raz budeme na ich mieste.

     • Návšteva knižnice

      Dnes naši druháci navštívili Obecnú knižnicu vo Hvozdnici. V knižnici sa od pani Jakubíkovej dozvedeli veľa cenných informácií o knihách. Deti si prečítali a prelistovali rôzne zaujímavé knihy. Niektoré deti sa do knižnice prihlásili a dostali aj čitateľský preukaz.

      Doslali sme aj sladkú odmenu, za ktorú ďakujeme. Návšteva knižnice bola pre deti veľmi hodnotná.

     • 21. október - Svetový deň jablka

      Aj naši prváci si v piatok pripomenuli Deň jablka. Celé vyučovanie sa nieslo v téme jabĺčka a aj samotný prváci prišli oblečení v červeno-zelených farbách. Na čítaní si v básničke o jabĺčku vyhľadali písmenká, ktoré už poznajú, povedali sme si niečo o jabĺčkach, o ich význame v našej strave, o množstve vitamínov, ktoré jablká v sebe majú. Na matematike sme si zrátali jabĺčka, ktoré sme si priniesli do školy, určovali počet jadierok v jablkách, spočítavali pomocou príkladov počty jabĺčok. Na písaní sme si symbolicky do jabĺčka písali naše prvé písané písmenká. A na výtvarnej sme si spoločne mozaikou vytvorili naše chutné jabĺčka a to, čo nám z nich po našom vyučovaní zostalo. Aj takéto dni máme v našej školičke, aj takto sa my spoločne učíme.

    • Hudobno-divadelné predstavenie Drozdík Čimo
     • Hudobno-divadelné predstavenie Drozdík Čimo

      V utorok, 18. októbra, v našej telocvični zazneli ráno nádherné tóny rôznych hudobných nástrojov. Pýtate sa prečo? Po viac ako dvoch rokoch k nám opäť zavítala milá návšteva. Prišla nás svojím hudobno-divadelným predstavením potešiť pani Pažitská. Tentokrát sme sa spolu s ňou preniesli do krásneho jesenného lesíka, v ktorom sme sa zoznámili s drozdíkom Čimom a jeho dobrodružstvami. Spoznali sme aj jeho zlú/dobrú kamarátku Cicu-Micu. Celé predstavenie sa nieslo v znamení jesenných tónov hudby, deti si spolu s pani Pažitskou zaspievali známe detské pesničky, zatancovali si a spoznávali zvuky hudobných nástrojov. Bolo to krásne dopoludnie, pretože aj slniečko bolo na toto predstavenie zvedavé a nakúkalo do našej telocvične cez okná.

     • Deň jablka u druhákov

      Každý deň jablko, od lekára ďaleko...hovorí ľudová múdrosť.

      Dnes sme si v našej triede pripomenuli Deň jablka - 21. október.

      Robili sme aktivity, ktoré úzko súviseli s chutným ovocím - jablkom. Pochutnali sme si na jablkovom koláči a jabĺčkach. Zaspievali pieseň Bolo raz jabĺčko krásne a bolo nám veselo. Všetci sme zistili, že maškrtiť sa dá aj zdravo. Všetky deti si zobrali domov recept na koláčik, ktorý jedli v škole. Možno budú koláč s maminkami cez víkend piecť.

     • KEĎ KRAĽUJE PANI JESEŇ V MŠ

      ,,Maľovala pani jeseň farbičkami listy. Jeden hnedý, druhý žltý, tretí zostal čistý."

      Ani sme sa nanazdali a znovu k nám nenápadne prišla pani Jeseň, ktorá nám ponúka mnoho farieb a jesenných plodov. Počas týždňa sme s našími lienkami rozlišovali ročné obdobie, opisovali charakteristické znaky jesene, triedili a počítali jesenné listy, z prírodnín sme konštruovali lesné domčeky pre zvieratá, zhotovili sme z listov farebné cestičky, vyrobili sme si ježkov, na vychádzke sme zberali prírodniny, hrali sme sa rôzne hudobno-pohybové hry.

     • Ovocný šalát

      Včielky si v MŠ pripravovali ovocný šalát. Pripomenuli sme si, že ovocie je dôležitou zložkou každodennej stravy, pretože obsahuje veľa vitamínov dôležitých pre náš organizmus.

     • Planetárium v našej telocvični

      Posledný deň prvého školského mesiaca sa na našej škole konala zaujímavá akcia. Ráno sa v našej telocvični objavilo vesmírne čudo, v ktorom milý pán lektor priblížil našim prvákom a druhákom zaujímavosti z oblasti života stromov a hmyzu. Tretiaci a štvrtáci mali možnosť nahliadnuť do tajomstiev vesmíru a rozlúsknuť záhady našej slnečnej sústavy. Táto akcia sa deťom veľmi páčila a my spolu s nimi veríme, že to nebolo posledné stretnutie s týmto vesmírnym čudom.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Nedeľa 21. 4. 2024
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje