• Milí rodičia!

    V mene Združenia rodičov školy pri ZŠ s MŠ Hvozdnica Vás srdečne pozývam na nultý ročník MAJÁLESU. Uskutoční sa 4. mája 2024 (sobota) o 19:00 hod. v Kultúrnom dome vo Hvozdnici. Bližšie informácie nájdete na pozvánke, ktorú Vaše dieťa dnes prinesie domov.
     • Karneval v školskom klube detí

      Dňa 20.2.2023 sa v našom školskom klube vo Hvozdnici ozývala hudba a smiech. Konal sa dlho očakávaný "klubácky" karneval. Deti sa predviedli v nápaditých kostýmoch. Program karnevalu bol obohatený o rôzne súťaže a diskotéku. Nechýbala malá hostina, po ktorej deti nabrali druhý dych a opäť sa mohlo tancovať a zabávať. Ako odmena za súťaže všetkým deťom pribudla medailička a malá drobnosť.

     • Základný lyžiarsky výcvik

      Deti z našej školy sa zúčastnili v dňoch od 13.02. do 17.02.2023 ZÁKLADNÉHO LYŽIARSKEHO VÝCVIKU v lyžiarskom stredisku SKI ČERTOV- JAVORNÍKY.

      Cieľom výcviku bolo, aby si deti osvojili základné lyžiarske zručnosti bezpečného pohybu na lyžiach. Zvládnutie základných lyžiarskych techník v nenáročnom teréne a tiež osvojenie si pravidiel bezpečného správania sa na zjazdovkách a na vlekoch. Ďakujeme inštruktorom z lyžiarskej škôlky Alpinka za peknú spoluprácu a milý prístup k deťom. Zároveň ďakujeme OÚ Hvozdnica za zabezpečenie dopravy.

     • Karneval v MŠ

      Dňa 7.2. sa v našej MŠ uskutočnil karneval. Naša trieda sa premenila na rozprávkovú krajinu.🐞🦋🧚🧚‍♀️👼👸👨‍⚕️🦸‍♂️

      Detičky prišli v krásnych a nápaditých maskách a spoločne si užili deň plný radosti a zábavy. Vo veselej atmosfére sme plnili zaujímavé úlohy, súťažili, tancovali a spievali.

      Po šantení nás čakala karnevalová hostina, o ktorú sa postarali naši šikovní rodičia.

     • Druháci na sánkovačke

      Naši druháci v rámci krúžku využili bohatú snehovú nádielku na skvelú sánkovačku. Deti si zobrali lopáre, boby a išli sa spúšťať z kopca. Slniečko svietilo, snehu bolo veľa a všetci si užili veselú sánkovačku. Nikomu neprekážal ani mráz, ktorý štípal na líčkach. Veď zima je tu len chvíľu. :)

      Napísala: Monika Halušková

     • Karneval v MŠ

      V triede včielok sa dnes konal karneval, ktorý už deti dlho očakávali. S radosťou si do škôlky priniesli masky a už sa nevedeli dočkať, kedy začne karneval. Keď si všetci poobdivovali navzájom masky, s kamarátmi si zasúťažili a zatancovali. Silu opäť nabrali z chutného občerstvenia, ktoré im pripravili ich šikovné mamičky. Nakoniec bola každá maska odmenená sladkosťami. Takto veselo sme prežili karnevalové dopoludnie.

     • STAROSTLIVOSŤ O ZVIERATKÁ V ZIME

      Zima k nám zavítala v plnej paráde a pri veselých hrách v snehu sme nezabudli ani na naše zvieratká v lese. Potravu si musia hľadať samé. Preto sme sa rozhodli, že im pri tom pomôžeme. Každý si priniesol za pomoci svojich starostlivých rodičov z domu potravu pre zvieratká. Niekto seno, mrkvičky, jabĺčka či oriešky. Spoločne sme im dobrôtky zaniesli do neďalekého lesa. Detičky v lese pozorovali zvieracie stopy. Keďže sme krmelec v lese nenašli, potravu sme im vysypali na zem.

     • Veselé dopoludnie

      V utorok 31. januára bolo našim deťom zo škôlky a školy veľmi veselo. Celé dopoludnie mali v kultúrnom dome minidisko a rôzne súťaže. Na návštevu prišli aj dvaja kamaráti z rozprávky Labková patrola. Boli to SKYE a CHASE.

     • Kŕmenie lesných zvierat

      Lesnú zver treba cez zimu prikrmovať, inak by neprežila. Preto ani včielky nezabudli na lesné zvieratká. Priniesli z domu zeleninu, ovocie a seno. Vybrali sme sa zvieratá nakŕmiť do blízkeho lesa. Ďeťom vštepujeme lásku a vzťah k prírode, zvieratám a životnému prostrediu. Deti mali z toho veľký zážitok.

     • Štvrtácka "bobovačka"

      Tento rok nám pani zima veľa snehu neuštedrila a preto sme sa rozhodli využiť aspoň tú trošku, ktorá nám ešte zostala. Štvrtáci obliekli teplé oblečenie, oprášili boby a lopáre a vybrali sa na zimnú prechádzku. Snehu bolo síce menej, ale zábava to bola naozaj veľká. Veríme, že si takúto bobovačku a lopárovačku ešte aspoň raz zopakujeme.

     • Vtáčia hostina

      V záhrade sa začína

      zimná vtáčia hostina.

      Do krmítka deti dali,

      čo po dvore pozhŕňali.

      Na jar vtáčky na kríčku

      dajú deťom pesničku.

      Aj naši prváci si prichystali pre vtáčiky, ktoré neodleteli do teplých krajín dobroty. Vyrobili sme im vtáčie pochúťky zo semiačok, ktoré sme zavesili na stromy a zvyšné semiačka sme im dali aj do škôlkárskej vtáčej búdky, aby robili radosť aj našim škôlkarom.

     • ,,MY SME VLOČKY ISKIEROČKY"

      Jedna vločka, dve vločky,

      zahrali sa chytačky.

      Malá veľkú chytila,

      vo vetre sa krútila.

      Kamarátky veľké sú,

      sneh a zimu prinesú.❄

      Naše lienky sa premenili na snehové vločky tety Perinbaby. Počas celého dňa deti plnili úlohy, ktoré si pre ne nachystala Perinbaba. Deti si zhotovili snehové vločky, ktorými vyzdobili šaty p.ZIMY, počítali vločky, prečítali si rozprávku ,,Nezbedná vločka".

     • Fašiangový čas v 2. A

      „Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde,

      kto nemá kožúška zima mu bude.

      Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem,

      dajte mi slaninky, nech sa vypasiem.

      Obdobie od Troch kráľov do polnoci pred Popolcovou stredou nazývame Fašiangy. Fašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Počas tohto obdobia prevláda veľká zábava, organizujú sa plesy, svadby a zabíjačky. Preto boli Fašiangy odjakživa symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Neodmysliteľnou súčasťou tohto obdobia sú sprievody, v ktorých chodia preobleční ľudia v rôznych maskách po obciach. Typickým fašiangovým jedlom boli vyprážané šišky. Dnes sme sa o tomto starovekom sviatku rozprávali s našimi druhákmi.

     • Vianočná besiedka

      Znova prichádza ten zázračný čas. Čas tajných želaní, očakávania i splnených túžob.

      Dnes po svätej omši deti z našej školy vystúpili s vianočným programom. Deti zatancovali tanček, zarecitovali krátke vinše, zahrali scénky, zaspievali piesne s tematikou zimy a Vianoc. Rozžiarené očká detí prezrádzali nedočkavosť a očakávanie sviatkov, ktoré sú tými najkrajšími v roku pre všetky deti a aj nás dospelých.

     • Tretiaci a vianočné darčeky

      Advent je čas stíšenia, lásky ale aj štedrosti. O také prežitie adventných dní sme sa snažili aj u nás v 3.A. Najskôr sa tretiačikovia, ako dobrí kamaráti a nie len spolužiaci, obdarovali navzájom medzi sebou v našej triednej hre Tajný darca. Tešilo sa každé tretiacke srdiečko, nechýbali objatia, výkriky radosti, slová vďaky a veľmi priateľská a láskyplná nálada.

     • Vo vianočnej pekárni🎄🍪

      Detičky z našej MŠ sa pripravovali na jeden z najkrasnejších sviatkov pečením vianočných koláčikov. Na začiatok si pripravili cesto, ktoré si vyvaľkali a následne z neho vykrajovali rôzne tvary pomocou vykrajovačiek.

      Upečené koláčiky natreli džemíkom a zlepili. To bola pochúťka. Vôňa lineckých koláčikov sa šírila po celej našej škôlke.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Nedeľa 21. 4. 2024
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje