• List Ježiškovi

      Naši druháci dnes písali na hodine slovenského jazyka list Ježiškovi. Najprv sme si povedali, čo musí taký list obsahovať a potom sa všetky deti pustili s veľkou chuťou do písania. Na obálky sme napísali adresu 999 99 JEŽIŠKO a nalepili známky. Listy sme zaniesli do poštovej schránky. Už teraz sa tešíme, ako to s darčekmi pod stromčekom dopadne.

     • Tešíme sa na adventný čas

      sa tešíme, že si všetci zapálime 27. novembra prvú sviečku na adventnom venci. Naši druháci si vyrobili adventné vence sami. Pri práci ukázali svoju šikovnosť a kreativitu. Popri výrobe a aranžovaní sme si s deťmi hovorili o adventnom venci. Koľko je na ňom sviečok a ako sa volajú.

     • Vianoce, Vianoce prichádzajú

      Koncom jesene sa stále viac a viac začína spomínať jedno magické slovíčko, ktoré vždy, ako na povel, rozžiari detské očká. To slovo znie „Vianoce“. Už ho často počuť aj u nás v 3.A. Svedomito nacvičujeme program na vianočnú besiedku, hráme triednu hru Tajný darca a zároveň si pomaličky začíname zdobiť našu triedu. Základom každej dobrej vianočnej výzdoby je pekný vianočný stromček. My už ich máme na nástenke niekoľko. Ale ich tretiačikovia pekne vyzdobili, čo poviete?

     • Hravá heraldika

      Druhý novembrový utorok sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka vybrali na potulky za históriou. Prímestskou autobusovou dopravou cestovali do Bytče, kde navštívili Sobášny palác. Tu najskôr absolvovali prehliadku zaujímavých expozícii s pútavým a pre detské chápanie prispôsobeným výkladom milej pani sprievodkyne. Vypočuli si kto a prečo postavil Sobášny palác, prostredníctvom krásnych ručne šitých bábik sa zoznámili s členmi rodiny palatína Juraja Thurzu a mohli sa pokochať obrazmi dvoch vystavujúcich slovenských maliarov. Potom ich čakala prednáška s názvom Hravá heraldika, v ktorej štvrtáci a tretiaci získali vedomosti o tom, ako vznikali erby okolitých miest a obcí, dozvedeli sa ako rozumieť symbolom, ktoré môžeme vidieť na erboch a ako opísať jednotlivé časti erbu. Nakoniec si deti s veľkou chuťou vytvárali vlastné erby, do ktorých pokresli to, čo majú radi, čo ich charakterizuje

     • Štvrtáci a jesenné poklady prírody

      Počasie nám posledné dni naozaj prialo a štvrtáci sa boli tiež pokochať krásnou jesennou prírodou. Popri tom nazbierali rôzne listy, konáriky, žalude, gaštany, šípky, ale aj rôzne zaujímavé kamienky. Všetky tieto poklady potom využili na našom spoločnom krúžku. Mali si predstaviť, že sú z nich záhradní architekti a ich úlohou bolo navrhnúť záhradu, prípadne park, v ktorom by sa dalo príjemne relaxovať. Ich návrhy sa im skutočne podarili a možno niekto v sebe objavil aj svoje budúce povolanie.

     • 11. november - Martin na bielom koni

      Z diaľky počuť podkovičku,

      Martin príde na koníčku.

      To zas bude smiech,

      keď privezie sneh.

      Prváci nezabudli na dnešný deň - začali sme pranostikou, naučili sme sa básničku a na výtvarnej výchove sme si bielych koníkov aj vyrobili. Keďže meteorológovia tvrdia, že dnešný Martin príde len na bielom mercedese, tak my sme mu chceli pomôcť a dorobili sme koníkovi aj sneh.

     • VESELÉ HRABLIČKY

      Dňa 18.10. sa detičky z našej MŠ zúčastnili na aktivite ,,VESELÉ HRABLIČKY". Lienky plnili rôzne úlohy s jesennou tématikou. Detičky s radosťou hrabali lístie, ktoré prevážali na fúrikoch. Lístie nahrabali na kopu, z ktorej vytvorili domček pre ježka. Z listov si zhotovili aj jesenných škriatkov.

     • Halloweenske ježibaby v ŠKD

      Halloween síce u nás nemá takú tradíciu ako v anglicky hovoriacich krajinách, ale medzi deťmi získava stále väčšiu obľubu. U väčšiny z nás má oveľa hlbší význam sviatok Všetkých svätých " DUŠIČKY " - pamiatka zosnulých, ktorý si v týchto dňoch pripomíname. Medzi symboly Halloweenu patria nepochybne aj čarodejnice, strigy a ježibaby. Podľa povier sa ich ľudia už v minulosti báli, pretože mali sprevádzať zlých duchov. Vraví sa, že práve na sviatok Halloween majú čarodejnice obrovskú moc.

     • Po stopách našich predkov

      V rámci krúžku navštívili deti Súkromné múzeum Ladislava Janecha v Považskej Teplej. Pod strechou rodinného domu u pána Janecha nájdeme skutočné poklady našej minulosti. V štyroch izbách sme videli minerály, mince, výrobky starých remesiel, rôzne nástroje, zbrane, časti odevov a podobne. Dokonca je tu aj lebka mladej ženy, ktorá je stará vyše 1300 rokov a je z čias Avarov.

     • Tretiaci nezabúdajú na starých rodičov

      Október je už tradične mesiacom úcty k starším. Nezabúdame na to ani v našej triede. Najskôr sme mali príjemnú diskusiu o tom, čo všetko pre nás starí rodičia robia, za čo všetko im máme byť vďační, prečo všetko si ich vážime. Potom sa tretiačikovia s chuťou pustili do výroby milých obrázkov na zavesenie, ktoré venovali svojim babičkám a deduškom. Vraj veľmi potešili. Na svojich starých rodičov si však nemáme spomenúť len v októbri. Úctu, vďačnosť a lásku im treba prejavovať po celý rok. Preto sme sa s deťúrencami dohodli, že sa budú snažiť potešiť svojich starkých drobnou pomocou, milým slovom, objatím či vlastnoručne vyrobeným darčekom po celý rok.

     • Október - mesiac úcty k starším

      Mesiac október je vyhláseným mesiacom úcty k starším ľudom, k starým rodičom. Aj naši prváci si tento mesiac sľúbili, že si budú viac všímať svojich starých rodičov, budú im viac pomáhať, viac sa s nimi rozprávať, častejšie sa na nich usmejú alebo im častejšie zatelefonujú. Veď nie každý má možnosť, byť so svojimi starými rodičmi každý deň, každý deň ich pozdraviť, objať. A ako malý darček im pripravili záložku do ich obľúbenej knihy či krížovkového časopisu a k októbrovému sychravému počasiu patrí aj šálka dobré bylinkového čajíka na imunitu.

     • Štvrtáci ďakujú starým rodičom

      Mesiac október patrí každý rok úcte k starším ľuďom. A hoci nie každý ma to šťastie, mať pri sebe ešte aspoň jedného starého rodiča, prejaviť úctu, obdiv, pokoru a vďaku staršiemu človeku môže každý z nás. Stačí na to možno úsmev, milé slovo, či malá pozornosť. Nezabúdajme, že aj my všetci raz budeme na ich mieste.

     • Návšteva knižnice

      Dnes naši druháci navštívili Obecnú knižnicu vo Hvozdnici. V knižnici sa od pani Jakubíkovej dozvedeli veľa cenných informácií o knihách. Deti si prečítali a prelistovali rôzne zaujímavé knihy. Niektoré deti sa do knižnice prihlásili a dostali aj čitateľský preukaz.

      Doslali sme aj sladkú odmenu, za ktorú ďakujeme. Návšteva knižnice bola pre deti veľmi hodnotná.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Utorok 29. 11. 2022
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje