• Milí rodičia!

V mene Združenia rodičov školy pri ZŠ s MŠ Hvozdnica Vás srdečne pozývam na nultý ročník MAJÁLESU. Uskutoční sa 4. mája 2024 (sobota) o 19:00 hod. v Kultúrnom dome vo Hvozdnici. Bližšie informácie nájdete na pozvánke, ktorú Vaše dieťa dnes prinesie domov.
          • Deň jablka v 2.A a 3.A

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka v 2.A a 3.A.

Každý deň jablko, od lekára ďaleko... hovorí ľudová múdrosť.

Naši druháci a tretiaci si tento týždeň pripomenuli Deň jablka. Prostredníctvom prezentácie a diskusie sa dozvedeli nové informácie o tomto vzácnom ovocí, vyrobili si 100% jablkovú šťavu, ochutnali z rôznych druhov jabĺk a spoločnými silami si nachystali jabĺčka na sušenie. Proces sušenia jabĺčok trvá dlhšie, preto si ich mohli vychutnať až ku koncu týždňa.

• Zemiačik Bombuľko v lienkovej triede.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Zemiačik Bombuľko v lienkovej triede..

Celý týždeň mali hlavnú rolu v našich aktivitách zemiaky. Navštívil nás zemiačik Bobuľko a prežili sme s ním parádne dobrodružstvo. Zemiačik Bombuľko si pre nás pripravil rôzme úlohy: počítali a triedili sme zemiaky, so zemiakovými pečiatkami sme pomáhali dedkovi ,,vyorávať" zemiaky, vyrábali sme ježkov, zahrali sme si rozprávku ,,Zemiačik Bombuľko". Každý deň sme so zemiakmi cvičili a v závere týždňa sme si urobili ZEMIAKIÁDU, kde deti súťažili (v hode zemiakom, v kotúľaní a zbere zemiakov).

• Šarkaniáda v ŠKD

Jeseň je spätá s púšťaním šarkanov. Tak tomu bolo aj v našom školskom klube, kde všetci netrpezlivo čakali na zahájenie Šarkaniády. Deti si na spoločnú akciu priniesli vlastných šarkanov rôznych veľkostí a farieb. Atmosféru nám spríjemnilo nielen krásne počasie a jemné pofukovanie vetríka, ale aj samotná prechádzka farebnou prírodou. Deti sa nabehali, vyšantili a keď sa " nelietalo " posilnili sa dobrotkami, ktoré si priniesli z domu.

• Keď kraľuje pani Jeseň

Do fotogalérie bol pridaný nový album Keď kraľuje pani Jeseň.

MAĽOVALA PANI JESEŇ FARBIČKAMI LISTY. JEDEN ŽLTÝ, DRUHÝ HNEDÝ, TRETÍ OSTAL ČISTÝ. Počas celého týždňa sme sa zhovárali o jeseni, zhotovili sme z listov šaty pre princeznú Jeseň, recitovali sme básničky, spievali a rytmizovali pesničky, zacvičili na riekanku o padajúcom lístí, počítali listy. Z listov sme konštruovali farebné cestičky pre ježka (porovnávali sme krátku a dlhú cestu). Na vychádzke v lese sme zbierali prírodniny, z ktorých sme zhotovili pani Jeseň a jesenných škriatkov.

• Košík plný zeleniny

Na tento deň sme sa pripravovali už vopred. Z domu si včielky priniesli rôzne druhy zeleniny. Spoločne sme zeleninu triedili, rozprávali sme sa o vitamínoch, ktoré obsahujú. Rozlišovali sme ich podľa chuti,vône a hmatu. Odmenou nám bolo občerstvenie, ktoré sme si z prinesenej zeleniny pripravili.

• ZAČÍNAME

Školský rok 2023/2024 začína 4. septembra 2023.

Materská škola

Príchod detí do materskej školy je 4. septembra 2023 v čase od 6:45 hod.

Žiaci materskej školy si prinesú so sebou prezuvky. Deťom, ktoré budú v škôlke spať, nezabudnite priniesť pyžamo.

Strava pre deti materskej školy je zabezpečená.

• Indiánsky deň v MŠ

Dňa 22.6. sa naše lienky zmenili na indiánov. Vo vlastnoručne zhotovených čelenkách, zdolávali rôzne disciplíny: prekonávali prekážkovú dráhu, triafali na cieľ, cválali na koňoch, tancovali indiánsky tanec okolo totemu. Krásne zážitky a zábava na školskom dvore bola odmenou pre všetkých šikovných indiánov.

• Rozlúčka predškolákov

S koncom školského roka nastal čas, aby sme sa rozlúčili s našimi predškolákmi. Zaželali sme im aby v seprembri s radosťou nastúpili do základnej školy a robili pani učiteľke a svojím rodičom veľkú radosť.Na pamiatku si naši predškoláci odniesli darčeky a knižku s venovaním. Na rozlúčke nechýbala ani torta,mafinky,zákusky, na krorých si veľmi pochutili. Za občerstvenie rodičom veľmi pekne ďakujeme. Nakoniec sa deti zabávili na diskotéke.

• Návšteva Sobášneho paláca v Bytči

Dňa 23.6.2023 včielky navštívili Sobášny palaác v Bytči.Dozvedeli sa veľa zaujímavostí.Sobášny palác dal postaviť palatín Turzo na usporiadanie svadobných obradov a hostín pre svoje deti.Včielky obdivovali krásy exteriéru aj interiéru,vypočuli si odborný výklad, s ktorým ich oboznamovala pani Katka Dadlíková. V sobášnom paláci je počas každej sezóny inštalovná nová zaujímavá výstava, ktorá obohatí návštevu nádherných renesančných priestorov.Deti mali z priehliadky Sobášneho paláca veľký zážitok. Po návšteve paláca Danka Majštiníková včielky pozvala na pizzu začo jej veľmi pekne ďakujeme.

• Deň detí v ŠKD

Začiatok júna je každoročne venovaný naším najmenším. Deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam. Tak tomu bolo aj v školskom klube vo Hvozdnici. Vďaka peknému počasiu sme tento magický deň trávili zábavno-súťažnými aktivitami vonku. Program bol zostavený z rôznych súťaží, za absolvovanie ktorých dostali deti žetóny. Cieľom bolo získať čo najviac žetónov, čo deťom nerobilo žiaden problém, keďže sa do takýchto aktivít radi zapájajú. Deti si mali možnosť vyskúšať lukostrelbu, prekladanie loptičiek nohami, satie žetónov slamkou, triafanie loptičiek do terča, prekladanie orieškov štipcom...nemohlo chýbať tradičné skákanie vo vreci, pri ktorom sa deti nasmiali a tiež futbal, ktorý skončil remízou. Poslednou a najzábavnejšou súťažou podľa detí bolo praskanie uviazaných balónov na nohách súperov. Na záver hier boli všetky deti za aktivitu odmenené slad

Sobota 20. 4. 2024